Par mums

SIA “Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” (turpmāk – LNMC) ir valsts kapitālsabiedrība. 100 % kapitāla daļu pieder valstij, valsts kapitāla daļu turētājs ir Ekonomikas ministrija. LNMC pamatdarbības veids ir metroloģisko pakalpojumu sniegšana, un tā komercdarbība ir saistīta ar verifikācijas, kalibrēšanas, testēšanas un sertifikācijas pakalpojumu sniegšanu.

Ar 2021. gada 21. janvāra Ministru kabineta lēmumu, pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 4.panta pirmo daļu un 7.pantu, noteikts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas nacionālais metroloģijas centrs" vispārējais stratēģiskais mērķis– veikt uzticamus un augstas precizitātes mērījumus, nodrošināt sabiedrībai nepieciešamos metroloģiskos pakalpojumus, galvenokārt darbojoties tirgus segmentos, kuros nav pietiekama konkurence vai citi tirgus dalībnieki pakalpojumus nesniedz.

LNMC ir veidojies uz Latvijas nacionālās metroloģijas institūcijas bāzes. Uzņēmums tika dibināts un savu darbību iesāka 1995. gadā kā Latvijas nacionālā metroloģijas organizācija Latvijas Nacionālā standartizācijas un metroloģijas centra sastāvā ar valsts finansējumu mērīšanas līdzekļu etalonu bāzes uzturēšanai. 1999. gada 17. februārī tika izveidots SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs”, kas bija Latvijas nacionālā standartizācijas un metroloģijas centra tiesību, pienākumu un saistību pārņēmēja metroloģijas jomā un īstenoja valsts politiku metroloģijas jomā. 2004. gadā, stājoties spēkā Komerclikumam, uzņēmumā tika veikta reorganizācija un izveidota valsts kapitāla sabiedrība SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs”. Savukārt 2006. gadā tika nodalīta etalona bāzes uzturēšana (Nacionālā metroloģijas institūcija) un SIA “Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” savu darbību turpināja kā komercsabiedrība, lai nodrošinātu sabiedrībai un tautsaimniecībai nozīmīgu pakalpojumu sniegšanu metroloģijas pakalpojumu jomā un ar mērķi gūt peļņu no savas saimnieciskās darbības.

No 2016. gada 1. janvāra LNMC deleģēts pildīt Nacionālās metroloģijas institūcijas funkcijas un uzdevumus un to veic LNMC struktūrvienība "Metroloģijas birojs" (turpmāk – Metroloģijas birojs). Izmaiņu mērķis ir nodrošināt nacionālo mērvienību etalonu un to uzturēšanas iekārtu vienotu (nedalāmu) pieejamību pilnvērtīgai valsts pārvaldes uzdevuma izpildei attiecībā uz fizikālo lielumu mērvienību etalonu bāzes uzturēšanas un mērvienību reproducēšanas nodrošināšanu, kā arī lai pildītu likuma „Par mērījumu vienotību” 14. pantā noteiktās nacionālajai metroloģijas institūcijai īstenojamās valsts pārvaldes uzdevumus metroloģijas jomā.

Metroloģijas birojam deleģētas funkcijas:

  1. nodrošināt fizikālo lielumu mērvienību etalonu bāzi un mērvienību reproducēšanu;
  2. apstiprināt nacionālos mērīšanas līdzekļu tipus un reģistrēt tos valsts mērīšanas līdzekļu reģistrā;
  3. veikt valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu atbilstības novērtēšanas procedūras;
  4. sniegt kalibrēšanas pakalpojumus;
  5. sadarboties ar citu valstu metroloģijas organizācijām;
  6. iesaistīties starptautisko metroloģijas organizāciju darbā.

LNMC lielākā daļa struktūrvienību atrodas galvenajā ēkā Rīgā. Papildus LNMC ir mērīšanas līdzekļu pārbaudes vietas Daugavpilī, Liepājā un Talsos.

LNMC vīzija ir kļūt par vadošo metroloģisko pakalpojumu sniedzēju valstī, kurš sabiedrības interesēs nodrošina visaugstākās precizitātes mērījumus valstī un kļūst par ilgtspējīgu valsts atbalsta instrumentu valsts pārvaldes funkciju izpildes jomā.

LNMC misija ir nodrošināt Latvijas tautsaimniecības interesēm atbilstošu metroloģijas pakalpojumu pieejamību, kas darbojas ES vienotā metroloģijas sistēmā.

LNMC kā savas galvenās vērtības definē precizitāti, uzticamību un profesionalitāti.

©2024 Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas nacionālais metroloģijas centrs". Visas tiesības aizsargātas.

Meklēt

Lai nodrošinātu vislabāko www.lnmc.lv interneta lapas darbību, mēs izmantojam sīkdatnes. Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Lai iepazītos vairāk par mūsu izmantotajām sīkdatnēm vai kā izdzēst sīkdatnes, spiediet šeit sīkdatņu (cookies) izmantošana.

  Piekrītu izmantot sīkdatnes.