Par mums

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” (turpmāk LNMC) ir veidojies uz Latvijas nacionālās metroloģijas institūcijas bāzes. Uzņēmums tika dibināts un savu darbību iesāka kā Latvijas nacionālā metroloģijas organizācija ar valsts finansējumu mērīšanas līdzekļu etalonu bāzes uzturēšanai Latvijas nacionālā standartizācijas un metroloģijas centra sastāvā. 1999.gada 17.februārī tika izveidota BO VSIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs”, kas bija Latvijas Nacionālā standartizācijas un metroloģijas centra tiesību, pienākumu un saistību pārņēmēja metroloģijas jomā un īstenoja valsts politiku metroloģijas jomā.

2004.gadā stājoties spēkā Komerclikumam uzņēmumā tika veikta reorganizācija un izveidota valsts kapitāla sabiedrība SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs”.
2006.gadā tika nodalīta etalona bāzes uzturēšana un SIA LNMC savu darbību turpināja kā komercsabiedrība ar mērķi gūt peļņu no savas saimnieciskās darbības un šobrīd ir uzņēmums, ko dibinājuši profesionāļi ar vairāk kā 20 līdz pat 35 gadu pieredzi metroloģisko pakalpojumu sniegšanā, kas nodrošina stabilu darbību, augstu kvalitāti un garantijas.
Šobrīd SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” ir valsts kapitāla sabiedrība. Valsts kapitāla daļu turētājs ir Ekonomikas ministrija. SIA LNMC ir reģistrēts Komercreģistrā ar reģistrācijas numuru 40003435328.

SIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” likumiskās darbības ievērošanai un nodrošināšanai ir akreditējis kvalitātes pārvaldības sistēmu SIA „Standartizācijas, Akreditācijas un Metroloģijas centrs” Akreditācijas birojā, saņemot akreditāciju saskaņā ar standartu prasībām:
  • LVS EN ISO/IEC 17020:2012 "Atbilstības novērtēšana. Prasības dažāda veida institūcijām, kas veic inspekciju"
  • LVS EN ISO/IEC 17025:2005 "Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības”.
  • LVS EN ISO/IEC 17065:2012 "Atbilstības novērtēšana. Prasības institūcijām, kas sertificē produktus, procesus un pakalpojumus”.
Pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 4.un 7.pantu noteikt sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas nacionālais metroloģijas centrs” vispārējais stratēģiskais mērķis ir: sniegt uzticamus un augstas precizitātes mērījumus, nodrošināt sabiedrībai nepieciešamos metroloģiskos pakalpojumus, galvenokārt darbojoties tirgus segmentos, kuros ir nepiesātināta konkurence vai citi tirgus dalībnieki pakalpojumus nesniedz. Nodrošināt nacionālās metroloģijas institūcijas funkcijas un uzdevumus.

Uzņēmuma pamatdarbība ir metroloģisko pakalpojumu sniegšana
. Uzņēmumam ir noslēgti pakalpojumu līgumi ar lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, kuriem nepieciešams metroloģiskais nodrošinājums. SIA LNMC sadarbojas ar tādiem uzņēmumiem kā A/S„Latvijas gāze”, A/S„Latvenergo”, SIA „Statoil Latvija” SIA, „Neste Latvija”u.c.
©2019 Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas nacionālais metroloģijas centrs". Visas tiesības aizsargātas.

Meklēt

Lai nodrošinātu vislabāko www.lnmc.lv interneta lapas darbību, mēs izmantojam sīkdatnes. Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Lai iepazītos vairāk par mūsu izmantotajām sīkdatnēm vai kā izdzēst sīkdatnes, spiediet šeit sīkdatņu (cookies) izmantošana.

  Piekrītu izmantot sīkdatnes.